Logo
Specjalistyczna Praktyka Chirurgiczna
46-070 Komprachcice, ul. Skowronkowa 4
Rejestracja tel.: 500 292 399
 

Specjalistyczna Praktyka Chirurgiczna
46-070 Komprachcice, ul. Skowronkowa 4
Rejestracja tel.: 500 292 399

Powiększenie

Nazywam się Zbigniew Ludewicz, jestem lekarzem chirurgiem z trzydziestoletnią praktyką.
Od 15 lat prowadzę gabinet proktologiczny i gabinet chorób żył. Wykonuję między innymi zabiegi usuwania hemoroidów oraz żylaków kończyn dolnych z wykorzystaniem lasera. Zapraszam do gabinetu w Komprachcicach ul. Skowronkowa 4 (boczna od ul. Ochodzkiej 27).

Rejestracja tel. 500 292 399


 

Rektoskopia
Powiększenie

Rektoskopia to oglądanie odbytnicy i końcowego odcinka esicy.

Badanie polega na wprowadzeniu przez odbyt, odpowiedniego wziernika na głębokość ok. 15-20cm. W trakcie badania wdmuchuje się do środka niewielką ilość powietrza, co może być odczuwane podobnie jak parcie na stolec. Jeżeli uwidocznione zostaną jakieś zmiany chorobowe, to możliwe jest wówczas pobranie wycinków do badania histopatologicznego. Przed badaniem instrument pokrywany jest środkiem znieczulającym miejscowo. Badanie trwa od 3 do 10 minut w zależności od wskazań i ewentualnych dodatkowych czynności, które w trakcie badania trzeba wykonać. Powikłania zdarzają się rzadko i najczęściej polegają na przejściowym krwawieniu związanym z pobraniem wycinków.

USG Doppler żył
Powiększenie

Badanie usg żył jest wykonywane w celu zobrazowania przebiegu żył, oceny ich wydolności, rozpoznania chorób takich jak zakrzepica żył głębokich, niewydolność zastawkowa , wady anatomiczne wrodzone.

Badanie jest przeprowadzana w pozycji leżącej ( żyły znajdujące się w jamie brzusznej i miednicy) oraz w pozycji stojącej (żyły kończyn). W celu uzyskania dobrej jakości obrazu niezbędne jest użycie żelu , który obficie rozprowadza się na skórze. Żel jest bezbarwny, nie pozostawia śladów i jest substancją obojętną dla skóry. W trakcie badania wielokrotnie uciska się sondą na żyły i ocenia ich podatność na ucisk. Może to być dla pacjenta niekomfortowe ale jest to bardzo ważne badanie umożliwiające rozpoznanie ewentualnego zakrzepu.